Ubytování Lipno nad Vltavou - Koutský Jaroslav

Ubytování Lipno možnosti našeho ubytování a jeho okolí.

V nedalekém okolí Lipna je možné podnikat mnoho výletů. V době středověku zdejší kraj ovládala mocná větev rodu Vítkovců-Rožmberkové, kteří zde zanechali mnoho historických památek. Milovníci turistiky mohou využít nespočet značených turistických tras a cyklostezek. Krásná příroda je ideálním místem pro aktivní odpočinek.

Český krumlov

Český krumlov

dominantou Českého Krumlova je zámek, který patří svojí historickou a architektonickou úrovní k nejvýznamnějším památkám středoevropské oblasti. Založili ho před rokem 1250 páni z Krumlova, jedna z větví rodu Vítkovců. Po vymření pánů z Krumlova ho zdědili příbuzní Rožmberkové. Za jejich vlády dostává hrad Český Krumlov podobu výsostného renesančního sídla. Po vymření Rožmberků získávají sídlo Eggenberkové a poté Schwarzenberkové. V Zámku je možné absolvovat prohlídku a shlédnou expozici zdejšího musea. V areálu zámku se nachází proslulá zámecká zahrada. Ze zámecké věže lze shlédnout celé město Český krumlov, nebo se můžete pokochat pohledem na medvědy v hradním příkopu.
Hrad Rožmberk nad Vltavou

Hrad Rožmberk nad Vltavou

založen rodem Vítkovců ve 13. století. Z původního hradu zbyla pouze gotická věž zvaná Jakobínka. Synovec Petra Voka z Rožmberka Jan Zrýnský ze Serynu nechal provést velkorysé úpravy interiérů, vzniká proslulá malířská výzdoba rytířského sálu. K dalším úpravám došlo za doby Jana Jiřího Buquoye, který z Rožmberka vytvořil rodové museum. V této době vzniká Křižácká galerie a vstupní schodiště. Na hradě se pořádají v letních měsících koncerty a prohlídkové trasy.
Klášter ve Vyšším Brodě

Klášter ve Vyšším Brodě

byl založen roku 1259 Rožmberky jako dík za zázračné zachránění člena rodu. Nachází se zde hrobka Rožmberků a je zde pohřben poslední člen dynastie Petr Vok z Rožmberka. Klášter osídlil řád cisterciáckých mnichů z kláštera Wilhering na rakouské straně hranic, který během 700 let přetvořil celý ráz krajiny. V klášteře je expozice poštovního musea. Dále je možné shlédnout zachované gotické jádro, barokní a klasicistní věnec budov okolo něj.
Zřícenina hradu Vítkův Kámen

Vítkův Kámen

hrad Vítkův Kámen, byl založen v polovině 13. století Vítkem z Krumlova jako správní a obranné středisko nově osídlené oblasti. Je to nejvýše postavený hrad v Čechách 1053 m n.m. Z rekonstruované hradní věže je překrásný výhled na celé lipenské jezero. V době povstání panstva, zde byl krátkou dobu vězněn český král Václav IV. Hradní věž opravila po celkovém zchátrání skupinka nadšenců, kteří zde v létě pořádají historické akce a koncerty s občerstvením.
Schwarzenberský plavební kanál

Schwarzenberský plavební kanál

na svou dobu unikátní vodní dílo spojující povodí Vltavy a Dunaje. Kanál byl postaven v letech 1789 až 1822 dle projektu schwarzenberského lesního inženýra Josefa Rosenauera. Dílo dalo práci mnoha lidem ze šumavského podhůří a kolem vznikaly krásné vesnice pro zaměstnance. Po kanálu se plavilo dřevo do Vídně. téměř celou trasu kanálu lemuje cesta, která je pro svojí nenáročnost ideální pro turistiku a cykloturistiku. Ten kdo se rozhodne projet celý kanál může navštívit po trase muzeum a užívat si překrásnou šumavskou přírodu. V létě se dle tradice pořádá na kanálu ukázkové plavení dřeva, kde si přihlížející mohou sami vyzkoušet jak těžká to byla práce.
Stezka korunami stromů

Stezka korunami stromů

dopřejte si úchvatný výhled na lipenské jezero z rozhledny umístěné na nejvyšším bodě Skiareálu Lipno. Na rozhlednu vystoupáte po instalované lávce vedoucí v korunách stromů. Po trase jsou různé atrakce a vzdělávací stanoviště o šumavské přírodě. Dolů lze sjet po tobogánu. Stezka je otevřena po celý rok a pro lyžaře je k dispozici také náhradní obuv. K rozhledně se lze dostat lanouvkou nebo autobusem či příjemnou procházkou.
Stezka korunami stromů
Copyright © 2020 Jaroslav Koutský fdesign